Nowoczesny analizator chodu Gait4Dog zapewnia analizę postępów rehabilitacji a także pozwala na bardziej precyzyjną niż kiedykolwiek diagnostykę kulawizn. Dodatkowo bieżnia ta rozszerza możliwości związane z dodatkowymi ćwiczeniami wzmacniającymi.

Jest to nietermiczna metoda fizjoterapii, która może być wykorzystywana w ostrym stadium choroby. Zabiegi mogą być również wykonywane przez gips, bandaż oraz przy wszczepionych metalowych implantach.

Zabieg z wykorzystaniem sondy podczerwonej. Dzięki temu, iż podczas biostymulacji temperatura tkanek nie wzrasta więcej niż 1°C używamy tego typu zabiegu nie tylko w przewlekłym i podostrym ale także w ostrym okresie choroby.

Powszechnie stosowana metoda fizykoterapii, której efektem jest m.in. zwiększenie zasięgu ruchu, zwiększenie siły mięśni, wzmocnienie funkcji mięsni i kontrola bólu. Jest także idealnym sposobem na podawanie leków wspomagane prądem elektrycznym na drodze jonoforezy.

Hydroterapia jest to najefektywniejsza z metod fizykoterapii proponowanych przez naszą przychodnię. Jest to jeden z zabiegów sugerowanych po zabiegach i urazach ortopedycznych oraz neurologicznych. Jest także szybką i skuteczna metodą walki z otyłością naszych czworonogów. Przychodnia dysponuje całkowicie bezpieczną, rekomendowaną przez najlepszych specjalistów na świecie bieżnią wodną WATER-WALKER.

Jest to metoda, która podnosi temperaturę tkanek na głębokości nawet 3cm. Ultradźwięki mają przede wszystkim działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Nasza przychodnia oferuje treningi kondycyjne oraz odchudzające w bieżni wodnej. Nasz sprzęt może mieć także cele lecznicze służące pokonaniu zbędnych kilogramów. Połączenie treningów wraz ze specjalistyczną karmą odchudzającą pozwoli na poprawę funkcjonowania naszego pupila.

Akupunktura jest sposobem leczenia wywodzącym się ze Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Polega na wprowadzaniu igieł w ściśle określone punkty na ciele. Obecnie uznana przez WHO i stosowana jako uzupełnienie leczenia konwencjonalnego. W rehabilitacji zwierząt doskonale sprawdza się w leczeniu i przywracaniu sprawności pacjentom neurologicznym oraz przynosi ulgę w bólu. Bardzo dobrze sprawdza się u pacjentów z chorobą zwyrodnieniowa stawów, podnosi komfort życia, pozwala na zmniejszenie dawki a nawet na zupełnie odstawienie leków przeciwbólowych.